Primátor Vele předal městskou medaili lyžaři Pavlu Linkovi

, autor: Markéta Krajčovičová

28.03.2023 - Primátor statutárního města Jablonec nad Nisou Miloš Vele předal městskou medaili Gratias Tibi Ago panu Pavlu Linkovi, lyžaři a zakladateli lyžařské školky na Bedřichově, který oslaví ve čtvrtek 30. března 94. narozeniny. 

Udělení městské medaile Pavlu Linkovi doporučila jabloneckým radním Komise pro sport a tělovýchovu. „Medaili společně s drobným jabloneckým dárkem jsem předal panu Linkovi za celoživotní činnost s dětmi a mládeží, výuku sjezdového lyžování a vedení lyžařské školky Tělovýchovné jednoty Bižuterie. Spoustu nejen jabloneckých dětí naučil lyžovat právě on,“ říká primátor Vele. 

Městskou medaili Gratias Tibi Ago (Vzdávám Ti dík, děkuji Ti) má statutární město od roku 2015, kdy byla vytvořená ke 150. výročí povýšení Jablonce na město s tím, že se bude udělovat jako poděkování osobnostem za práci pro město či šíření jeho dobrého jména. Podoba medaile vzešla ze studentské soutěže, která proběhla na SUPŠ a VOŠ Jablonec nad Nisou.

Pro udělování děkovných medailí v rámci oslav 150. výročí byla zvolena stejná pravidla jako pro Cenu města PRO MERITIS a na Gala večeru 23. září bylo předáno 56 medailí. 

Vytvořeno 28.3.2023 14:21:59 | přečteno 196x | Petr Vitvar
Štítky: společnost
 
load