Předprodej jízdenek se vrátí na autobusové nádraží

, autor: Petr Vitvar

22.11.2022 - Jablonec nad Nisou uzavře nájemní smlouvu s vlastníkem budovy na autobusovém nádraží. Díky tomu se na nádraží vrátí opět předprodej jízdenek a cestující budou mít k dispozici čekárnu. Budova se otevře příští rok.

Objekt, který si Jablonec pronajme, je včetně pozemku v městské památkové zóně. „V minulosti sloužil provozovateli autobusové dopravy jako místo předprodeje jízdenek, čekárna pro cestující, zázemí řidičů autobusů, byl zde dispečink a další kanceláře. V současnosti je objekt uzavřený a neužívaný,“ popsal současný stav náměstek pro majetek Petr Roubíček s tím, že o možnosti pronájmu město jednalo už v roce 2021. Dosud má Jablonec uzavřenou nájemní smlouvu pouze na část budovy, v níž provozuje veřejné toalety.

Na základě nového jednání si město pronajme budovu celou. „Z Eurocentra i prodejního stánku pekařství se sem přemístí předprodej jízdenek na všechny druhy autobusové dopravy a cestující budou moci opět využívat čekárnu i veřejné toalety. Předpokládáme, že by se sem přesunula Jablonecká dopravní, mohlo by zde být také stanoviště veřejně prospěšných prací a služebna okrskáře městské policie,“ dodává Roubíček s tím, že než se pronajatý objekt otevře veřejnosti, je třeba jej vymalovat a uklidit. Sloužit by měl od začátku února 2023.

Vytvořeno 22.11.2022 14:29:01 | přečteno 203x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace , mhd