Předmětem seminářů budou předsudky, hodnoty a tradice

, autor: Radka Baloghová
11.03.2021 - Další ročník Akademie seniorů, kterou v Jablonci nad Nisou pořádá Centrum sociálních služeb (CSS), začala ve středu 9. března. Letošní podtéma celého semestru zní: předsudky, hodnoty a tradice.

„Je krásné vidět opět větší množství aktivních a celoživotně se vzdělávajících starších lidí. Všem moc fandím a obdivuji jejich úsilí a snahu. Sám jsem připravený zhostit se v akademii nějakého tématu jako lektor,“ složil zájemcům o studium ve zralejším věku hold náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

Akademie seniorů je léty prověřená a dnes už tradiční akce CSS, která se těší velkému zájmu. Proto se také změnila její koncepce z původně třísemestrového studia na uzavřený cyklus přednášek na jaře a na podzim. „Kapacita akademie je 40 studentů, od 41. zájemce registrujeme frekventanty na podzimní běh, kdy se celá série jarních přednášek zopakuje,“ připomíná Lukáš Frydrych, specialista pro volnočasové aktivity CSS, a dodává, že slavnostní zakončení je plánované na 25. května v obřadní síni jablonecké radnice, kdy se vyřazování akademiků zúčastní s náměstkem Mánkem také primátor Jiří Čeřovský.

Zatím poslední akademici slavnostně ukončili své vzdělávání v říjnu 2021, kdy na jabloneckou radnici dorazilo celkem 21 absolventů Akademie zdraví, jejíž průběh zkomplikovala pandemie covidu. „První skupina zhruba čtyřiceti akademiků začala se vzdělávacím programem včas, takže ke slavnostnímu zakončení došla na konci listopadu 2019. Ta druhá to měla složitější, začala v únoru 2020 a pak přišel koronavirus, který vše přerušil,“ vysvětluje Frydrych. Jedna přednáška tohoto cyklu se odehrála v online prostředí, další čekaly na své uvedení do podzimu 2021.

Zcela první absolventky ukončily Akademii seniorů v prosinci roku 2011. Bylo jich 37, během čtyř měsíců absolvovaly 15 seminářů zaměřených na práva seniorů, na jejich bezpečnost a ochranu před majetkovým zneužíváním, problematiku mezilidských vztahů i ochranu před různými sektami a spolky.

Vzdělávací akce se konají v rámci místní Agendy 21.

Vytvořeno 11.3.2022 14:31:32 | přečteno 273x | Petr Vitvar
Štítky: vzdělávání , senioři , ma21
 
load