Práce v Široké se zaplatí ze zvláštního účtu

, autor: archiv MMJN

12.09.2022 - Nový povrch získá ulice Široká v Proseči nad Nisou, a to od ulice Tovární po hotový úsek směrem k překladišti.

Náklady jsou vyčíslené na cca 8 mil. korun, které město zaplatí ze zvláštního účtu, na nějž se ukládaly prostředky získané z majetkového vypořádání s Bytovým družstvem Horní Proseč. Stavba by měla začít nejpozději do dvou týdnů, hotovo by mělo být nejpozději do konce října.

Stavba se bude týkat části ulice Široká od křižovatky s ulicí Tovární po již hotový úsek směrem k prosečskému překladišti, ulice získá do konce letošního října nový asfaltový povrch. „V rámci pokládky asfaltového koberce bude upravený také dosud provizorní stav okružní křižovatky. Vzniknou zde nové přechody s ostrůvky a vyřeší se nevhodné výšky nástupišť autobusových zastávek,“ říká Štěpán Zmrzlý z oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu. Pokládku asfaltového koberce pak završí vodorovné dopravní značení. Podle Zmrzlého nebude nutné úplně komunikaci uzavřít, řidiči však musí pozorně sledovat dopravní značení.

Opravu komunikace Jablonec financuje ze zvláštního účtu. Když město loni v dubnu řešilo majetkové vypořádání s Bytovým družstvem Horní Proseč, upřednostnilo dohodu s družstvem a smírné řešení ve prospěch občanů s tím, že družstevníci mohli od města odkoupit spoluvlastnické podíly na bytech a pozemcích. „Výhodou pro družstevníky je navíc fakt, že zaplacené prostředky zůstanou na Horní Proseči: v rozpočtu města bude vytvořena pro tuto lokalitu kapitola, z níž se pak budou čerpat finance na projekty týkající se území obytného souboru, jako jsou opravy chodníků a komunikací, hřišť apod.,“ slíbil tehdy primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský.

A tak se i děje. Finance plynoucí z prodeje podílů město ukládalo na zvláštní účet určený k hrazení projektů vyplývajících z požadavků místních. „Nyní vedení města rozhodlo využít část těchto prostředků k provedení souvislé údržby vozovky ulice Široká, která je v současné době ve IV. kategorii, tedy v nevyhovujícím stavu,“ potvrzuje Milan Kouřil, náměstek pro ekonomiku a majetek města.

Vytvořeno 12.9.2022 17:23:43 | přečteno 283x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace , finance