Potravinová a nábytková banka Libereckého kraje

, autor: Potravinová banka Libereckého kraje

19.03.2021 - Stotisícovou individuální dotaci poskytne Jablonec ze svého rozpočtu Potravinové bance LK, z. s. Poloviční příspěvek z jabloneckého rozpočtu ve formě daru pak od Jablonce získá Nábytková banka LK, z. s.

Potravinová banka LK, z.s., požádala o individuální dotaci z městského rozpočtu na redistribuci přebytků potravin od obchodních řetězců a prvovýrobců. Organizace svou činností omezuje plýtvání potravinami, snižuje odpad a zároveň pomáhá zajistit potraviny osobám v nepříznivé sociální situaci. „Pomoc od Potravinové banky Libereckého kraje, z.s., čerpají také Jablonečané. V roce 2020 banka klientům jabloneckého oddělení sociálních věcí poskytla 534 kg potravin a klientům Naděje 8 795 kg potravin,“ říká náměstek pro oblast sociální David Mánek s tím, že stotisícový příspěvek použije potravinová banka na běžný provoz. O stejný příspěvek s kladným výsledkem požádala už v loňském roce.

„Padesátitisícový dar použije Nábytková banka LK na bezplatné služby potřebným lidem. Ty spočívají v opravách, skladování a distribuci zdravotně nezávadného a funkčního vybavení pro domácnost, jako je nábytek, spotřebiče, bytový textil apod.,“ komentuje dar náměstek Mánek s tím, že poskytnuté finanční prostředky spolek využije na úhradu provozu.

Nábytková banka Libereckého kraje, z.s., byla založená v lednu 2021, plynule navázala na zaniklou nábytkovou banku a rozšířila fungující služby ve spolupráci s organizacemi sociálních služeb a odbory měst v Libereckém kraji. Spolek pomáhá osobám v tíživé sociální či finanční situaci získat bezplatně potřebné vybavení do domácnosti, zajišťuje vybavení a materiální podporu pro pomáhající organizace.

Vytvořeno 19.3.2021 11:47:57 | přečteno 865x | Petr Vitvar
Štítky: finance
 
load