Podpora pro Člověka v tísni

, autor: archiv MMJN

27.06.2022 - Jablonečtí zastupitelé schválili individuální dotaci z městského rozpočtu společnosti Člověk v tísni ve výši 60 tis. Kč. Částka je určená na osobní náklady v rámci realizace dluhového poradenství pro obyvatele Jablonce nad Nisou.

„Organizace Člověk v tísni město žádá o dotaci poprvé. Nemůže žádat v rámci vyhlášeného dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb, protože není zařazená do Základní sítě sociálních služeb ORP Jablonec nad Nisou,“ vysvětluje formu individuální dotace náměstek pro oblast humanitní David Mánek a pokračuje: „Důvodem k poskytnutí dotace byl fakt, že organizace dlouhodobě pracuje s jabloneckými klienty a je aktivně zapojená do komunitního plánování na Jablonecku v pracovní skupině pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Činnost organizace je přínosná a je plně v souladu s Plánem vzdálené dílčí podpory pro oblast dluhů a bydlení pro město Jablonec nad Nisou 2021-2022, který vznikl ve spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování. S organizací jsme velmi úzce spolupracovali na podzim roku 2021 v rámci Milostivého léta a tuto spolupráci předpokládáme i letos.“

Člověk v tísni je česká humanitární, rozvojová, vzdělávací a lidskoprávní organizace, která pomáhá především těm, kdo se ocitli v existenční nouzi, mají problémy s dluhy, bydlením či nezaměstnaností. Organizace je prostředníkem s úřady místní samosprávy, školami či dalšími neziskovými organizacemi. Poskytuje poradenství klientům z celé republiky prostřednictvím help linky, video poradny, chatu a e-mailu, a to vše zdarma.

Vytvořeno 27.6.2022 16:22:57 | přečteno 127x | Petr Vitvar