Podpora kulturních pořadů z městské pokladny

, autor: AZ foto

11.10.2021 - Další dvě z individuálních dotací na kulturní akci z rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou schválili radní. Obě plynou z rezervy Covid kultura a celkem tak město vydá 35 tisíc korun.

„Rezervu Covid kultura tvoří finanční prostředky ze zrušeného programu na kulturní programy. Celkem do rezervy bylo přesunuto 700 tis. korun. Od června z ní postupně uvolňujeme příspěvky pro jednotlivé žadatele podle daných kritérii, v současné chvíli je rezerva ve výši 465 tis. korun,“ říká náměstek pro kulturu David Mánek s tím, že celkem už žadatelé čerpali od června tohoto roku finanční příspěvky na 14 akcí. „Tentokrát město uvolnilo z rezervy Covid kultura 15 tis. korun na Mezinárodní festival outdoorových filmů 2021 (žadatel SK Tuleň, z.s.) a 20 tisíc korun pro Muzeum skla a bižuterie na Víkendy Křišťálového údolí,“ uzavírá náměstek Mánek.

Vytvořeno 11.10.2021 14:04:49 | přečteno 152x | Petr Vitvar
Štítky: kultura , finance