Platnost 4. komunitního plánu se prodlužuje o jeden rok

, autor: Petr Vitvar

21.04.2023 - Jablonečtí zastupitelé schválili prodloužení platnosti 4. komunitního plánu sociálních a navazujících služeb Jablonecka na období 2020-2023 do konce roku 2024 a tím odložení tvorby 5. komunitního plánu o jeden rok. Důvodem je probíhající proces na krajské úrovni.

„Počítali jsme s tím, že platnost 4. komunitního plánu letos na konci roku vyprší, a proto jsme začali pracovat na 5. plánu už loni. Komunitní plány na celém území by však měly být v souladu se strategickými dokumenty na úrovni krajské a národní. Aktuálně platným krajským je Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Libereckého kraje 2021-2023. Kraj připravuje plán nový na období 2024-2026, zároveň však reviduje celou síť z hlediska potřebnosti, dostupnosti, efektivity a míry udržitelného spolufinancování služeb, realizuje sérii vzdělávání a nastavuje metodické vedení pracovníků. A tak lze očekávat změny, které mohou mít vliv na plánování a předávání podkladů z jednotlivých území kraje. Proto jsme se rozhodli pro odklad nového plánu a roční prodloužení toho dosud platného,“ vysvětluje Jana Hamplová, náměstkyně primátora pro oblast humanitní v Jablonci nad Nisou.

„Odklad tvorby 5. komunitního plánu Jablonecka umožní reagovat na případné nové požadavky a bude tvořen v souladu s novým strategickým dokumentem kraje. Na výstupy z jednání Odborné skupiny LK může reagovat Akční plán na rok 2024, který bude nedílnou součást 4. komunitního plánu s prodlouženou platností,“ dodává Hamplová.

Další informace

Vytvořeno 21.4.2023 14:28:31 | přečteno 170x | Petr Vitvar
load