Platba za první pololetí je splatná do poloviny července

, autor: Petr Vitvar

31.05.2022 - V těchto dnech rozesílá jablonecký magistrát ohlášeným poplatníkům podklady k první úhradě místního poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci za období leden až červen tohoto roku. Platbu je třeba provést do 15. července.

„Pokud poplatníci v ohlášení souhlasili se zasíláním údajů pro placení poplatku na e-mailovou adresu, posílá odbor ekonomický podklady k úhradě elektronicky. V opačném případě dostanou lidé pokyny poštou,“ vysvětluje jablonecký náměstek pro ekonomiku a majetek Milan Kouřil, s tím, že stále ještě existují hříšníci, kteří svou přihlašovací povinnost nesplnili. Z celkových zhruba 6500 majitelů nemovitostí jich stále cca 560 zbývá.

Poplatníci očekávají fakturu či jiný podobný doklad, tak tomu ale není, magistrát rozesílá dopisy. „Vždy se bude jednat pouze o informativní dopis s údaji potřebnými k platbě. Nyní se jen ještě technicky upřesňují zasílané doplňující údaje. Podle zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, se místní poplatky spravují, proto se nevystavují žádné daňové doklady,“ připomíná Kateřina Tuláčková, vedoucí odboru ekonomiky jabloneckého magistrátu.

Úřad zasílá podobné pokyny poprvé, a tak ve zprávách pro poplatníky chyběl jeden údaj. Zpráva obsahuje číslo účtu, kam je třeba poplatky zaslat, variabilní symbol nemovitosti a výše poplatku. „Bohužel ve zprávě chybí přesné označení nemovitosti, která je identifikovaná pouze variabilním symbolem. Pravda je, že pokud má poplatník nemovitostí více, pak není hned patrné, které z nich se poplatek týká. Omlouváme se proto všem za možné komplikace, situaci řešíme a pracujeme na nápravě,“ konstatuje Tuláčková.

Výše místního poplatku vychází z velikosti nádoby a četnosti svozu uvedeného v podaném ohlášení a schválené sazby v obecně závazné vyhlášce 0,80 Kč za litr, ceník je uvedený na webu města.

Pokud někdo z poplatníků už obdržel podklady k úhradě místního poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci za první polovinu roku 2022 a neví, ke které jeho nemovitosti patří variabilní symbol, pak je možné se obrátit přímo na pracoviště odpadů v přízemí radnice se vstupem z Kamenné ulice, a to osobně, telefonicky nebo e-mailem. Kontakty: paní Lamatová – email: lamatova@mestojablonec.cz, tel. 483 357 238 a p. Paduchová – email: spaduchova@mestojablonec.cz, tel. 483 357 116.

Magistrát upřednostňuje bezhotovostní platbu převodem z účtu, ale je možné platit také v hotovosti nebo kartou ve zmíněné kanceláři odpadů vždy v úřední dny, v pondělí a ve středu 8 11.30 a 12.30-17 hodin. Poplatek je splatný nejpozději do 15. července.

Vytvořeno 31.5.2022 11:03:18 | přečteno 238x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí