Plánované jablonecké uzavírky v srpnu

, autor: archiv MMJN

29.07.2022 - Také v srpnu bude pokračovat čilá stavební činnost v Jablonci nad Nisou. Proto je třeba se od pondělí 1. srpna připravit hned na několik nových uzavírek.

Od 1. srpna se posune stavba z ulice Kamenné výše na Mírové náměstí až po křižovatku s ulicí Smetanova. Komunikace bude zcela uzavřená včetně chodníků, důvodem je pokračování ve výstavbě dešťové a rekonstrukci splaškové kanalizace i dalších sítí včetně vodovodu. Provizorní vodovod povede po chodnících, v pondělí 8. srpna bude na Mírovém náměstí přerušená dodávka vody. Uzavírka potrvá do konce října.

Kvůli rekonstrukci tramvajové trati Liberec – Jablonec nad Nisou se od 1. srpna zcela uzavře část ulice Za Říčkou od domu s č.p.280 po dům s č.p. 277. Uzavírka potrvá do konce roku a objízdná trasa není vedená.

Další úplná uzavírka je od 1. srpna plánovaná v Kokoníně, během ní se budou odstraňovat kanalizační výustí a pokračovat bude rekonstrukce vodovodu, kterou završí pokládka asfaltového povrchu. Uzavírka se týká několika částí ulice Jasanová (pp.č.973; od č.p. 268 až po č.p. 264; k č.p. 362) a Jasanová – spojka ke Kavanově. Uzavírka platí od domu s č.p. 86 v ulici Na Svahu po dům s č.p. 115 v ulici Rychnovská, a to včetně odboček do ramen ulice Jasanová (tedy v celém rozsahu mimo již zhotovený úsek z r.2021). Práce potrvají do konce srpna. Ze stejného důvodu se od pondělí 1. srpna úplně uzavře také celá kokonínská ulice Kaštanová, pracovat se tu bude do konce září.

Do konce srpna budou pokračovat stavební práce v ulici Ant. Chvojky související s obnovou kabelu nízkého napětí.

Kvůli rekonstrukci tramvajové trati Liberec-Jablonec nad Nisou se na měsíc uzavřou části ulic Na Vršku, úsek vjezdu u č.p.5378/2a, a U Nisy, a to u křižovatky s ulicí Budovatelů. Bude se tu betonovat a pokládat koleje.

V sobotu 6. srpna se částečně uzavře ulice Palackého včetně chodníku před domem s č.p. 868/5 (proti letnímu kinu). Důvodem uzavírky je překop komunikace kvůli pokládce kabelů veřejného osvětlení a informačního systému. Chodci budou moci stavbou procházet.

Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod. 

Vytvořeno 29.7.2022 14:12:05 - aktualizováno 1.8.2022 16:01:51 | přečteno 1074x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace
 
load