Plán sociálních služeb se rozšířil o Frýdštejn

, autor: archiv MMJN

22.11.2021 - Zastupitelé na svém listopadové zasedání schválili akční plán, který je nedílnou součástí aktuálně platného 4. komunitního plánu sociálních a navazujících služeb Jablonecka na období 2020-2023.

Novinkou Akčního plánu na rok 2022 je nové vymezení území. „Změna území nastala k 1. lednu tohoto roku připojením obce Frýdštejn ke správnímu obvodu ORP Jablonec nad Nisou, dříve Frýdštejn náležel k Turnovu,“ konstatuje náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

Plán kromě jiného hodnotí situaci v době pandemie, finanční přehled podává obraz o objemu prostředků z rozpočtů měst a obcí na sociální a navazující služby. „V roce 2021 to bylo téměř 29 milionů korun,“ doplňuje náměstek Mánek.

Důležitou částí akčního plánu je aktualizovaná základní síť sociálních služeb Jablonecka: „V ní jsou nově vyčíslené také předpokládané kapacity a náklady pro celé ORP Jablonec nad Nisou. Plán pracuje s rozvojovými aktivitami na rok 2022, ale předkládá i záměry rozvoje na rok 2023,“ připomíná náměstek.

Vytvořeno 22.11.2021 11:23:46 | přečteno 66x | Petr Vitvar