Peníze získaly tři kulturní památky

, autor: archiv MMJN

18.03.2022 - Zastupitelé schválili rozdělení dotace z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2022 ve výši 770 tis. korun. Povinný podíl z rozpočtu města činí 630 tis. korun.

„Pro rok 2022 byla městu přidělená z rozpočtu Ministerstva kultury kvóta státní finanční podpory ve výši 770 tis. korun. Ta byla rozdělená na obnovu tří jabloneckých kulturních památek. Město má povinnou spoluúčast na obnovách, a ta činí více než 630 tis. korun,“ komentuje Milan Kouřil, náměstek pro ekonomiku a majetek statutárního města Jablonec nad Nisou.

Podporu získaly tyto objekty:

• Dům v ulici Mlýnská 6 na obnovu oken ve dvou bytových jednotkách; výše dotace je 100 tis. Kč, příspěvek města 33 tis. Kč.
  • Sokolovna v ulici Fügnerova 5 na obnovu dochovaného litinového zábradlí hlavního schodiště ve vstupní hale včetně dřevěného madla, terazzové podlahy v chodbě a šatnách, kamenného schodiště ze vstupní haly do suterénu a dochovaného dřevěného zábradlí na galerii velkého sálu; výše dotace 370 tis. Kč, spoluúčast města 84 tis. Kč.
  • Dům v ulici Husova 3 na dokončení obnovy fasády, konkrétně vrchní břízolitové omítky včetně klempířských a truhlářských prvků; výše dotace 300 tis. Kč, povinná spoluúčast města z městského rozpočtu: 516 tis. Kč.
Vytvořeno 18.3.2022 13:22:17 | přečteno 175x | Petr Vitvar
Štítky: dotace , finance