Odpadový Oskar potřetí pro Jablonec

, autor: archiv MMJN

04.10.2021 - Město Jablonec nad Nisou už potřetí za sebou získalo Odpadového Oskara – ocenění, které v celorepublikovém měřítku každoročně udílí nezisková organizace Arnika.

Smyslem udílení cen je popularizovat a podporovat snahu obcí a měst při snižování vlastní produkce směsného komunálního odpadu a zvyšování úrovně jeho třídění. Na základě sdílených dat o odpadovém hospodářství jsou v soutěži vyhodnocovány jednotlivé krajské kategorie měst a obcí a udělován je i Odpadový Oskar pro absolutního vítěze v dané kategorii.

Jablonec nad Nisou si už třetí rok po sobě udržel prvenství v kategorii měst Libereckého kraje s více než 5000 obyvateli. Jablonecké domácnosti vyprodukovaly v loňském roce „pouze“ 139,8 kg směsného komunálního odpadu přepočteno na jednoho obyvatele a rok. Vytřídit se podařilo v Jablonci 36% z jeho celkového objemu.

Náměstek primátora pro ekonomiku a majetek Milan Kouřil je v Jablonci odpovědný za odpadové hospodářství: „Z Odpadového Oskara mám upřímnou radost. A protože při udílení Oskarů je zvykem děkovat, chci především poděkovat všem Jablonečanům, kteří se o to zasloužili. Dokážeme vytřídit 36% svého domácího odpadu a jsme nejlepší město v Libereckém kraji. Přesto si nemůžeme říct, že to stačí. Zákon nám ukládá, že do roku 2025 musíme být schopni vytřídit 60% směsného komunálního odpadu a tuto povinnost musíme brát vážně. Máme proto před sebou ještě spoustu práce. Především potřebujeme přimět ke třídění ty, co netřídí nebo třídí málo. Musíme k tomu lidem neustále zlepšovat podmínky a je třeba se rozhlížet i po nových technologiích a systémech. Odpadový Oskar nám ale ukazuje, že jsme v Jablonci na dobré cestě, proto jsem v tomto ohledu optimista."

Vytvořeno 4.10.2021 16:37:45 | přečteno 216x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí