Od září se ulicí Budovatelů bude jezdit po novém

, autor: Petr Vitvar

25.08.2022 - Současně s pokládkou povrchu na Anenském náměstí se bude pokládat asfaltový povrch na části ulice Budovatelů, a to od mostu přes Nisu po hotel Merkur. Na práce povolil krajský úřad úplnou uzavírku od 26. do 30. srpna. Náklady vyjdou na bezmála milion korun včetně DPH.

Od 26. do 30. srpna je povolená úplná uzavírka části ulice Budovatelů, a to od mostu přes Nisu u městských lázní po hotel Merkur. Bude se tu pokládat celoplošný živičný kryt vozovky na komunikaci I/14.

„Také v této části ulice Budovatelů se před dvěma lety pracovalo na rekonstrukcích inženýrských sítí (plyn a dešťová kanalizace). Na hotový kryt potom přijde ještě vodorovné značení. Práce budou hotové tak, aby neohrozily provoz o prvním školním dni,“ říká jablonecký náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že za celé dílo město zaplatí 999 960 korun včetně DPH. „Podařilo se nám tak zkoordinovat dvě pokládky asfaltu, z nichž by si každá vyžádaly uzavírku vlastní. Takto vše proběhne najednou, uzavírka ulice Budovatelů bude jen na bezpodmínečně nutnou dobu.“

Objízdné trasy:

  • ve směru I/65 na Vratislavice n. N. a Liberec je vedena z ulice Nová Pražská přes ulice Skřivánčí, Vodní, U Nisy až na sil. I/14 v ulici Liberecká.
  • ve směru ze silnice I/14 Tanvald na Vratislavice n. N. a Liberec je vedená z OK Podhorská x Chelčického ulicí U Přehrady.
  • ve směru z ulice 5. května na Vratislavice n. N. a Liberec je vedena z OK U Zeleného stromu x 5. května ulicemi Pražská, Nová Pražská a dále Skřivánčí až na sil. I/14 ul. Liberecká.
  • ve směru z Vratislavic n. N. na Tanvald a Harrachov je vedena z OK Liberecká x Tovární po ulici Tovární.
  • ve směru z Vratislavic n. N. na Prahu a Železný Brod je objížďka vedená z ulice Liberecká ulicemi U Nisy, Vodní, Skřivánčí až na ulici Nová Pražská.

Dopravní opatření platná v úterý 30. srpna od 7 do 23:45 hod. v souvislosti s pokládkou asfaltového povrchu v ulici Budovatelů

Linka č. 104 (směr Rýnovice, Lukášov) a linka č. 106 (směr Želivského) ze zastávky Kamenná pojede bez zastavení do zastávky Divadlo (zde náhradní zastávka za zastávku Lázně a Budovatelů) a dále pokračuje ulicí Rýnovickou po své standardní trase.

Linka č. 105 (směr Horní Proseč) ze zastávky Kamenná pojede bez zastavení do zastávky Divadlo (zde náhradní zastávka za zastávku Lázně) a dále pokračuje ulicí Rýnovickou po své standardní trase.

Ve směru do Rýnovic budou dočasně zrušené zastávky Lázně a Budovatelů, nahradí je zastávka Divadlo.

Linka č. 104 (směr sídliště Šumava, Lučany, Maxov), linka č. 105 (směr Kokonín) a linka č. 106 (směr nádraží Jablonecké Paseky) ze zastávky Petra Bezruče pojede do ulice 28. října (zde za křižovatkou s ulicí Rýnovická náhradní zastávka za zastávku Liberecká). Linky dále mimořádně zastavují na zastávce Obchodní akademie a následně pokračují přes zastávku Kamenná (linky č. 104 a 106) na autobusové nádraží, zde se napojí na své standardní trasy. Linka č. 105 jede ze zastávky Obchodní akademie přímo na autobusové nádraží.

Ve směru na autobusové nádraží budou dočasně zrušené zastávky Liberecká a Lázně. Náhradní zastávky v ulici 28. října (za křižovatkou s ulicí Rýnovická) a Obchodní akademie.

Linka č. 112 (směr autobusové nádraží) ze zastávky Obchodní akademie pokračuje na autobusové nádraží. Vynechává zastávky Mírové náměstí (Radnice), Divadlo, Liberecká a Lázně.

Vytvořeno 25.8.2022 15:40:37 | přečteno 609x | Jana Fričová
Štítky: doprava a komunikace
 
load