Od záři bude v Jablonci nová dětská skupina

, autor: Alena Purmová

14.06.2022 - Jablonečtí radní souhlasí se zřízením nové dětské skupiny ve městě. Výchovná zařízení tohoto typu nahrazují chybějící jesle, proto město podobnou soukromou iniciativu podporuje.

„Už existující dětské skupiny, které nabízejí své služby na území města, velmi dobře nahrazují nejen chybějící jesle, ale mohou pomoci řešit i případný nedostatek míst v mateřských školách, proto je v zájmu města podobné záměry podpořit,“ vysvětluje rozhodnutí radních náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

Matky se ve stále větší míře snaží vrátit do práce co nejdříve, a to buď na celý nebo alespoň částečný úvazek, proto pro své děti potřebují péči tohoto typu. Dětská skupina Notičky, z.s., s kapacitou 12 míst je určená dětem od jednoho do šesti let. Sídlit bude v centru města na Palackého ulici, kromě běžné výchovy se zaměří na rozšířenou výuku výtvarné a hudební výchovy a činnost zahájí od 1. záři tohoto roku.

Vytvořeno 14.6.2022 13:50:09 | přečteno 639x | Petr Vitvar
Štítky: vzdělávání