Ocenění pro Jablonec za sběr elektra

, autor: archiv MMJN

22.09.2022 - Výsledky 17. ročníku soutěže obcí v třídění odpadů v Libereckém kraji Zlatá popelnice byly slavnostně vyhlášeny v hotelu Královka v Janově nad Nisou.

V jejich rámci byla města a obce hodnocené také ve sběru drobného elektra. Ve své kategorii byl první Jablonec nad Nisou, v kategorii měst nad 5 000 obyvatel uspěly Semily. Za sběr elektra získal Jablonec od společnosti Asekol, a. s., odměnu 20 000 Kč. „Je vidět, že naše sběrné dvory fungují dobře a že máme ve městě uvědomělé občany – za to všem patří dík!“ chválí Jablonečany Barbora Šnytrová z oddělení správy místního hospodářství.

„V Jablonci nad Nisou se v roce 2021 vysbíralo 3,25 kg elektra na jednoho obyvatele. Občané mohou odevzdávat vysloužilá elektrozařízení do červených kontejnerů rozmístěných po městě, rozměrnější elektrospotřebiče je potřeba dovézt do některého ze sběrných dvorů v ulicích Smetanova, Belgická či Dalešická nebo přímo do prodejny elektra při nákupu nového spotřebiče. Kolektivní systémy Asekol, a. s., a Elektrowin, a. s., zajistí odvoz zajistí odvoz vysloužilých spotřebičů k další recyklaci,“ konstatuje Šnytrová s tím, že specializovaná zpracovatelská zařízení odevzdané výrobky zbaví nebezpečných látek a dále je rozeberou na materiály k dalšímu využití.

Vytvořeno 22.9.2022 11:15:56 | přečteno 381x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí
 
load