Občané by si adoptovali strom

20.01.2023 - Statutární město Jablonec nad Nisou požádalo o grant Nadace Partnerství, která vyhlásila výzvu Sázíme budoucnost, jaro 2023. Žádosti se přijímaly do 16. ledna, rozhodnutí o hodnocení projektů padne 28. února. Jablonec chce využít grant na výsadbu 16 stromů v ulici Široká. Náklady jsou vyčíslené na 85 tis. korun.

V grantové výzvě Nadace Partnerství je alokováno 2,8 mil. korun s tím, že maximální výše grantu je 150 tis. korun určených na výsadbu listnatých stromů na veřejně přístupném místě.

„Požádali jsme o grant na výsadbu 14 stromů Sorbus aria Magnifica (jeřáb muk) v ulici Široká v celkové výši způsobilých výdajů 84 778 Kč,“ popisuje náplň žádosti náměstkyně primátora pro životní prostředí a strategii města Lenka Opočenská a dodává: „Žádost vyšla z řad obyvatel ulice Široká na výsadbu stromů v této lokalitě. Do výsadby se místní Osadní výbor Proseč nad Nisou chce aktivně zapojit. Občané by si tzv. „adoptovali“ svůj strom, o který se pak budou starat. Pokud grant dostaneme a podaří se nám projekt zrealizovat, získáme více zelené místo, poskytující klid a stín, které zároveň odhluční rušnou silnici.“

Žádosti do grantové výzvy se podávaly do 16. ledna, termín, kdy se zveřejní výsledky hodnocení žádostí, je 28. února. Realizace projektu dle požadavků výzvy musí proběhnout v období od března nejpozději do konce letošního roku, doba udržitelnosti je deset let.

Vytvořeno 20.1.2023 14:56:03 | přečteno 109x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí