O silvestrovské noci bude v ulicích víc policistů

, autor: archiv MP

30.12.2020 - Už od 9. prosince platí v Jablonci nad Nisou nová obecně závazná vyhláška (OZV) o nakládání se zábavnou pyrotechnikou a lampiony štěstí. Rozhodnutím vlády platí také zákaz nočního vycházení od 21 do 5 hodin. Dodržování bude kontrolovat městská i státní policie.

OZV v Jablonci zcela zakazuje vypouštění lampionů štěstí a k používání pyrotechniky udělila výjimku na silvestrovskou noc od 18 hodin 31.12. do 2 hodin Nového roku. Vyhláška začala platit 9. prosince a strážníci městské policie vyjížděli již k mnoha případům jejího porušení. O silvestrovské noci se však kontroly zpřísní i kvůli nařízenému zákazu vycházení.

„Městská policie i Policie ČR posiluje na silvestrovský den i noc výkon služby. V ulicích Jablonce nad Nisou bude nasazeno větší množství strážníků i policistů, kteří budou dohlížet na dodržování platných opatření.  K dohledu nad vytipovanými místy bude ve zvýšené míře využit také městský kamerový a dohlížecí systém. Policisté i strážníci budou postupovat v rámci nastavené součinnosti,“ říká ředitel jablonecké MP Michal Švarc a dodává: „Osoby, porušující platnou legislativu, se vystavují nebezpečí postihu ze strany správního orgánu magistrátu, strážníků městské policie i příslušníků Policie ČR.“ 

Další informace

Obecně závazná vyhláška 4/2020 - o regulaci používání zábavní pyrotechniky a lampionů štěstí
Vytvořeno 30.12.2020 17:11:11 | přečteno 315x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load