O dotace na obnovu památek žádejte do konce února

, autor: Jiří Jiroutek

08.02.2023 - Ministerstvo kultury ČR vyhlásilo podmínky programu Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností pro rok 2023. Žádosti na jablonecký magistrát je možné podat do konce února.

Jablonec nad Nisou má v rozpočtu programu alokovanou částku 402 tis. korun, žádosti o dotace bude přijímat oddělení životního prostředí a státní památkové péče jabloneckého magistrátu, a to nejpozději do 28. února.

Program je určený pro vlastníky kulturních památek – fyzické a právnické osoby. Finanční příspěvky z něj se poskytují na náklady spojené s obnovou kulturních památek, které se nalézají mimo památkové rezervace a zóny, nejsou národními kulturními památkami a nejsou ve vlastnictví České republiky. Popřípadě je možné je užít na obnovu mobiliáře pevně spojeného se stavbou, jako jsou např. oltáře nebo varhany v kostelech, pokud je tato stavba kulturní památkou, a dále na obnovu kulturních památek v případě, že se nejedná o restaurování (např. obnova kolejových vozidel, strojů apod.).

Další informace

Vytvořeno 8.2.2023 16:46:34 | přečteno 225x | Petr Vitvar
Štítky: dotace , památky
 
load