O co menší, o to delší budou jablonecké vánoční trhy

, autor: Jiří Endler

04.12.2020 - Od pondělí 7. do neděle 20. prosince budou na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou Vánoční minitrhy. V šesti stáncích najdou lidé drobné občerstvení a řemeslné výrobky. Stánky nabídlo město prodejcům zdarma.

Statutární město Jablonec nad Nisou se rozhodlo reagovat na rozvolnění epidemiologických opatření, a přece jen otevřít Vánoční trhy jen v malé formě. „Tradiční Vánoční trhy, které jsou v Jablonci vždy těsně před svátky, jsme letos zrušili, protože jsme nedokázali předpokládat, jak se bude vyvíjet epidemiologická situace v zemi. Jelikož se stát posunul do 3. stupně, rozhodli jsme se pro umístění několika stánků na náměstí před radnicí. Naším cílem je navodit předvánoční atmosféru v Jablonci,“ komentuje nový stav primátor Jiří Čeřovský.

Šest nových stánků na Mírovém náměstí se tak otevře od pondělí 7. prosince. „Ve dvou bude k dispozici drobné občerstvení, jako je třeba oblíbené svařené víno, do zbylých čtyř jsme domluvili trhovce s tradičním řemeslným zbožím,“ říká jednatel Eurocentra Jablonec, s.r.o., Jan Zeman s tím, že nájem letos prodejci neplatí.

Stánky budou na Mírovém náměstí až do 20. prosince, otevřeno bude od 9 do 17 hodin, pokud se nezmění vládní nařízení.

Vytvořeno 4.12.2020 14:35:22 | přečteno 1475x | Petr Vitvar