Nová světla by měla ušetřit milion korun

22.04.2022 - Jablonečtí radní schválili zadávací dokumentaci k opravě osvětlení sálu městské sportovní haly. Realizace by měla proběhnout ještě letos, předpokládaná hodnota je 2,7 mil. Kč bez DPH, město počítá s milionovou úsporou.

Jablonec nad Nisou chce vyměnit stropní výbojková svítidla, a to hlavního i nouzového osvětlení v městské hale, a upravit jejich uchycení na existující konstrukci. „Vyměněné bude každé svítidlo, zachovat chceme jejich počet i rozmístění. Předpokládáme, že výměna začne v polovině června, hotovo by mělo být nejpozději v polovině července,“ říká náměstek primátora pro ekonomiku a správu majetku Milan Kouřil.

Jednou z podmínek soutěže, kterou město na dodavatele osvětlení vyhlásí, bude i výkon a úspora energie nových svítidel. „Úspora by se měla rovnat milionu korun, návratnost investice do nového osvětlení očekáváme do tří až čtyř let,“ uzavírá náměstek Kouřil.

Vytvořeno 22.4.2022 12:00:13 | přečteno 147x | Petr Vitvar
Štítky: opravy a rekonstrukce , sport