Nová kamera pomohla se zadržením celostátně hledaných

, autor: archiv MP

24.11.2021 - O víkendu krátce po půlnoci zachytila kamera Městského kamerového dohlížecího systému (MKDS) Městské policie Jablonec nad Nisou muže a dvě dívky, jak si předávají jakýsi sáček. Na místo okamžitě vyrazila hlídka strážníků.

„Kamera zachytila, jak si muž s dvojicí dívek předává sáček, z jehož obsahu si připravili dávku a nepotřebné věci pak odhodili na trávník,“ popisuje celou situaci Tomáš Svačina, preventista MP Jablonec n. Nisou.

Strážníci na místě zjistili, že po obou dívkách je vyhlášené celostátní pátrání. Muži uložili blokovou pokutu za znečišťování veřejného prostranství, dívky předali Policii ČR společně s kamerovým záznamem. „V tomto případě jde o první konkrétní využití záznamu z mobilní kamery, kterou jablonecká MP nedávno pořídila s pomocí dotačních prostředků Ministerstva vnitra. Výhodou mobilní kamery je, že může být přemístěna na další podobná místa a tím přispět k rychlému řešení problémů i v jiných lokalitách,“ připomíná ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

Kamera byla umístěná tam, kde si občané města opakovaně stěžovali na problémy s lidmi bez domova a problematickou mládeží. „Právě umístění mobilní kamery je jedním z nástrojů, jak získat přehled o porušování veřejného pořádku. Díky jejímu záznamu může městská policie včas vyslat strážníky, problémy řešit a tím zvyšovat pocit bezpečí ve městě,“ uzavírá jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

Vytvořeno 24.11.2021 14:45:01 | přečteno 616x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load