Nevnímejme město jako nepřítele

, autor: Markéta Krajčovičová

24.03.2023 - Od března v Jablonci probíhají v rámci místní Agendy 21 veřejná setkání s občany. Ta letošní jsou pojata jinak a v první řadě mají mít pozitivní a konstruktivní náboj.

Vedení města se dosud sešlo s občany v lokalitách sídliště Šumava, Jabloneckých Pasek a Žižkova vrchu. Na konci března je setkání v centru města, v dubnu jsou plánovaná další čtyři setkání, a to ve Mšeně, v Proseči nad Nisou, v Kokoníně a v Rýnovicích.

„Vydali jsme se novou cestou. Na hodnocení je ještě brzo, ale myslím si, že jsme vykročili správně. Nový model jsme vyzkoušeli při setkání na Šumavě, kde se pochopitelně objevily určité nedostatky. Druhé setkání už bylo o poznání lepší a více odpovídalo našim představám,“ řekla Lenka Opočenská, náměstkyně primátora pro životní prostředí a strategii. Cílem letošních setkání je nasbírat poznatky a podněty, jak zlepšit život v dané lokalitě, a přenastavit myšlení lidí rozvojovým směrem. „Podařilo se nám docílit toho, že lidé nechrlili pouze stížnosti. Posunuli jsme setkání tvůrčím směrem, chceme, aby se dokázali zamyslet nad tím, co je v dané čtvrtí dobré a fungující, o co by nechtěli přijít a čím by život vylepšili,“ vysvětluje Opočenská. Účast na březnových setkání byla poměrně hojná. „Přišli spíše starší spoluobčané, takže názory lidí pod padesát let téměř nejsou zastoupené. Ale i mladší by měli přispět svým pohledem, jak se bude město formovat, proto zvu na další setkání i je. Především bychom si ale přáli, aby lidé přestali vnímat město jako nepřítele, proti kterému je potřeba bojovat. Naopak, ty nejlepší výsledky vznikají ze spolupráce.“ uzavírá Lenka Opočenská.

Vytvořeno 24.3.2023 15:11:36 | přečteno 237x | Petr Vitvar
Štítky: setkání s občany , ma21
 
load