Nesprávně uložený odpad láká zvěř

, autor: archiv MMJN

17.10.2022 - Na základě došlých podnětů o zvýšeném výskytu černé zvěře se sešla stálá pracovní skupina krizového štábu města, která navázala na zkušenosti získané v loňském roce při řešení stejného problému v oblasti Srnčího dolu.

„Apelujeme na občany, aby veškerý bioodpad volně neodhazovali na lesní pozemky a odstranili veškeré jesličky a krmelce umístěné ve vzdálenosti 200 m od hranice obce a tím zvěř přestali lákat do krajně nevhodných míst“ říká Petra Němečková z oddělení životního prostředí a státní památkové péče. Tento odpad by měli občané dávat do hnědých 240litrových nádob na bioodpad, které nechá město do oblasti sídliště Horní Proseč pro tyto účely koncem týdne umístit.

Lhostejní k situaci nejsou ani myslivci, kteří od dubna, jen v oblastech příměstských lesů, odstřelili cca 49 kusů černé zvěře. „Zvažujeme také odchyt pomocí klecí. Jejich umístění je ale potřeba pečlivě zvážit, protože musí splňovat dané požadavky a zvěř v době houbařské sezony mění své pohybové koridory,“ upřesňuje myslivecký hospodář honitby Rádlo Radek Novotný.

„Vzhledem k aktivitám myslivců a pohybu divokých prasat především v nočních hodinách, prosím občany, aby v této době omezili pobyt v lese a jeho blízkosti,“ apeluje na občany Jiří Čeřovský, primátor města.

Vytvořeno 17.10.2022 16:31:13 | přečteno 604x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí