Nepříjemná nehoda s dobrým koncem

, autor: archiv MMJN

03.05.2023 - Šťastný konec měla příšerně vypadající nehoda, která se stala ve středu 3. května ráno v ulici Horská. Tam v současné době jablonecký magistrát staví novou lávku přes koleje. A do šest metrů hlubokého kolejiště spadl bagr. Naštěstí se vše obešlo bez újmy na zdraví.

„Stavební firma vykládala bagr z nákladního vozu, kterým si řidič najel příliš na okraj koridoru, jímž vede železniční trať. Při skládání se bagr uvolnil a spadl do šest metrů hlubokého kolejiště. Naštěstí je zde od 2. května výluka železniční dopravy související s opravu mostů v ulicích Pražská a Pod Kynastem, a tak se nikomu nic nestalo. Zničená je pouze technika,“ konstatuje Pavel Sluka, vedoucí oddělení přípravy projektů a investic jabloneckého magistrátu.

Město v ulici Horská staví novu lávku přes koleje. Ta původní musela být kvůli havarijnímu stavu uzavřená loni v březnu a posléze i demontovaná. „Pád bagru poničil bednění zničil připravenou dřevěnou výztuhu železobetonového prahu, na níž měla firma začít dělat betonovou patku nové lávky. Bednění je třeba obnovit, doufáme však, že harmonogram stavby to neohrozí,“ dodává Sluka.

Vytvořeno 3.5.2023 14:44:07 | přečteno 406x | Petr Vitvar
load