Někteří lidé zanedbali povinnost přihlásit se k poplatku

, autor: Petr Vitvar

12.01.2022 - Od Nového roku začala v Jablonci nad Nisou platit nová povinnost registrace k poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci. Plátci jsou povinni se zaregistrovat do 15. ledna 2022. Přesto více jak 2000 plátců svou povinnost ještě nesplnilo.

„Ačkoli bylo možné se k poplatku za komunální odpad z nemovitosti zaregistrovat už od září, mnoho plátců svou povinnost nesplnilo. K datu 12. ledna chybí registrace ještě 2100 subjektů,“ konstatuje jablonecký náměstek pro ekonomiku a majetek Milan Kouřil. Překvapivě nejvíce svou zákonnou povinnost zanedbali majitelé rodinných domů.

Plátci se mohou stále registrovat. Vyplněný formulář, který najdou na webu města, mohou podat osobně každý den v přízemí radnice, vchod z ulice Kamenná. Až do soboty 15. ledna je možné formulář v obálce s označením ODPADY vhodit do schránky před vchodem do budovy městské policie označené KORESPONDENCE ODPADY, zaslat jej prostřednictvím datové schránky, ID datové schránky je wufbr2a, či poštou, pak je rozhodující razítko s datem podání.

Plátcem poplatku za odpad je společenství vlastníků jednotek (SVJ) nebo vlastník nemovitosti (domu, bytu, bytového domu, chalupy). Dvojici nových obecně závazných vyhlášek o obecním systému nakládání s odpady a o místním poplatku za odkládání odpadu z nemovité věci schválili zastupitelé v červnu loňského roku. Od 1. ledna 2022 tak v Jablonci nad Nisou platí zpoplatnění kapacity odpadových nádob v litrech na poplatníka se sazbou 0,80 Kč za litr, přičemž minimální kapacita činí měsíčně 60 l na osobu.

Vytvořeno 12.1.2022 16:28:51 | přečteno 345x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí