Neignorujte skupiny problémových mladistvých, volejte 156!

, autor: Petr Vitvar

24.06.2021 - V Jablonci nad Nisou už měsíce zkouší trpělivost veřejnosti skupiny problémových mladistvých, které se pohybují nejvíce v okolí přehrady, u mšenského Kauflandu, v lesoparku Žižkův vrch, v Pasířské ulici, v Tyršově parku. Jablonecká městská policie proto vyzývá občany: Neváhejte a okamžitě volejte linku 156!

„Rozpoznat takovou skupinu mladistvých je velmi snadné: vždy je hlučná a vždy ji viditelně provází alkohol, drogy, nepořádek, ničení majetku nebo přírody. Poházené lahve a obaly od alkoholu se často stávají základem černé skládky,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast sociální David Mánek, který dodává, že většinou teenageři nekomunikují a na výtky kolemjdoucích reagují často agresivně slovním i fyzickým napadáním.

„Jakmile přijde telefonické oznámení, snaží se být strážníci co nejrychleji na místě, kde se má problémová skupina mladistvých pohybovat. Často se ale ukáže, že oznámení přišlo s příliš velkým zpožděním nebo bylo nepřesné, a tak hlídka dorazí na prázdné místo. Delikventi stačí zmizet,“ popisuje zkušenosti ze zásahů strážník Lukáš Vokatý.

„Neváhejte a volejte linku 156 okamžitě, jakmile zaznamenáte, že jakákoli skupina mladistvých zjevně dělá na veřejnosti cokoli nepatřičného nebo dokonce nezákonného. Do telefonu je také třeba co nejpřesněji popsat nejaktivnějšího a nejagresivnějšího člena či členy skupiny. Rychlé oznámení pomůže strážníkům zasáhnout efektivně,“ apeluje na občany ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc s tím, že hlídka podle zákona vyjíždí na základě každého oznámení. „Nemusíte mít tedy obavu, že by váš telefonát zůstal bez okamžité reakce strážníků. Za pomoc veřejnosti děkujeme,“ dodává Švarc.

Vytvořeno 24.6.2021 8:16:44 | přečteno 390x | Petr Vitvar
load