Nádoby na plast a papír směřují k rodinným domům

, autor: archiv MMJN

18.03.2022 - Pilotní projekt individuálního sběru tříděného odpadu připravuje nyní Jablonec nad Nisou. Ten spočívá v bezplatném rozmístění nádob na papír a plasty přímo k rodinným nebo menším bytovým domům.

První lokalitou bude Kokonín a Vrkoslavice, kde se nádoby na tříděný odpad u domů objeví v červnu. Nyní si město ověří, zda některý z poplatníků jejich umístění na svém pozemku odmítá.

„Snažíme se Jablonečanům zjednodušit a ulehčit třídění. Přitom naším cílem je zvýšit množství tříděného a snížit množství směsného komunálního odpadu, proto chceme zavádět tzv. individuální sběr tříděného odpadu, který spočívá v tom, že ke každému rodinnému domu město zdarma poskytne navíc nádoby na papír a plast,“ říká jablonecký ekonomický náměstek Milan Kouřil.

„Nádoby se budou od domů pravidelně vyvážet, tím by se postupně mělo snížit množství směsného komunálního odpadu a zvýšit pořádek na stanovištích tříděného, kde zůstanou pouze nádoby na sklo, kovy a textil,“ doufá Barbora Šnytrová z oddělení správy místního hospodářství jabloneckého magistrátu a dodává: „Nové 120litrové nádoby si lidé dají na vlastní pozemek a budou je přistavovat na svozovou trasu v určený den. Plasty se budou svážet 1x za 14 dní, papír 1x za 4 týdny.“

V nejbližších dnech najdou obyvatelé Kokonína a Vrkoslavic ve svých schránkách leták s informacemi ke svozu. „Pokud z jakýchkoliv důvodů nádoby na tříděný odpad někdo na svém pozemku nechce, stačí odstřihnout spodní část letáku a vyplněnou ji vrátit nejpozději do 30. dubna na magistrát, na oddělení správy místního hospodářství osobně, poštou nebo e-mailem na adresu ,“ uzavírá Šnytrová.

Vytvořeno 18.3.2022 13:21:32 | přečteno 1174x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí
 
load