Nádoby na plast a papír jsou v dalších částech města

, autor: archiv MMJN

12.08.2022 - Jablonec nad Nisou pokračuje v projektu individuálního sběru tříděného odpadu. Ten spočívá v bezplatném rozmístění nádob na papír a plasty přímo k rodinným nebo menším bytovým domům.

V těchto dnech se nádoby rozváží do Jabloneckých Pasek, na Šumavu, do zbytku centra města a do Mšena. Pravidelný vývoz nádob v těchto lokalitách odstartuje v říjnu.

První lokalitou, kde se nádoby na tříděný odpad objevily, byly Vrkoslavice a Kokonín, a od června se tam už nádoby vyváží. Ve druhé etapě se nádoby přistavily k domům na Žižkově vrchu, v části centra města, v okolí Doliny či Novoveského koupaliště a jejich vývoz začne v září. Jablonečanům přinese tato změna výrazné zjednodušení a ulehčení třídění odpadu.

„Nebudou již muset chodit s tříděným odpadem na veřejná sběrná místa a odpad se bude odvážet v pravidelných intervalech přímo od jejich domu. Kromě zvýšení množství tříděného odpadu a vysokého komfortu pro občany je další výhodou snížení množství směsného komunálního odpadu, větší pořádek na veřejných stanovištích tříděného odpadu, větší odměna od společnosti EKO-KOM, a. s., ale i kvalita vytříděného materiálu,“ konstatuje náměstek pro ekonomiku a majetek Milan Kouřil.

Harmonogram vývozu nádob z jednotlivých ulic je na zveřejněný na městském webu (Termíny svozů individuálních kontejnerů). Kalendáře s termíny svozů budou ještě občané dostávat do svých schránek.

„S rozšiřováním systému do dalších lokalit budou postupně do tohoto harmonogramu doplňovány další ulice,“ říká Barbora Šnytrová z oddělení správy místního hospodářství. Jakékoliv dotazy k individuálnímu sběru tříděného odpadu směřujte na e-mail odpady@mestojablonec.cz nebo na telefonní čísla 483 357 153, 483 357 357.

Vytvořeno 12.8.2022 14:05:18 | přečteno 817x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí