Na úklidu Jablonce se podíleli i dobrovolníci

, autor: Markéta Hozová

20.09.2022 - Od poloviny dubna do konce srpna se do úklidu ulic Jablonce nad Nisou zapojilo 86 dobrovolníků včetně 73 ukrajinských uprchlíků. Odpracovali celkem 6 784 hodin, za které jim město darovalo stravenky v celkové hodnotě 390 600 korun.

Dobrovolnická práce byla bez nároku na odměnu a trvala vždy čtyři hodiny denně. V jeden den v rámci dobrovolnické práce pracovalo maximálně 20 lidí, kteří uklízeli veřejné prostory. Město jim jako odměnu poskytovalo stravenky v hodnotě 200 a 300 korun za čtyři hodiny podle druhu vykonané práce.

„K té jednodušší práci patřilo sbírání odpadků z chodníků a vozovky do pytlů, úklid parků a zelených ploch nebo zametání chodníků. Třísetkorunové stravenky za den, tedy za čtyři hodiny práce, jsme vydávali za vytrhávání plevele ze zarostlých chodníků a krajnic, prořezy větví zarůstajících do vozovky, za nátěry zábradlí a dalších konstrukcí, za pomoc při úklidu nepořádku u kontejnerových stání, likvidaci černých skládek nebo pomocné práce při prořezech dřevin v parcích,“ vysvětluje způsob odměňování Martina Vacková, vedoucí kanceláře tajemníka jabloneckého magistrátu.

Vytvořeno 20.9.2022 13:53:54 | přečteno 193x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí