Na Paseckém náměstí se chystá obnova parku

, autor: archiv MMJN
22.03.2021 - Do konce března se pokácí tisy v parčíku na Paseckém náměstí. Tím bude zahájena revitalizace parku, který je zařazený do zásobníku projektů MA21. Kácení je povolené pouze v období vegetačního klidu, proto proběhne nyní, i když zahájení vlastní revitalizace je plánované na srpen až září.

„Obnova parku se bude týkat cestní sítě a ošetření stromů, součástí budou také nové záhony s keři a trvalkami. Instalovaná bude nová informační tabule a mobiliář. O podobu textu na tabuli se postará Osadní výbor Šumava a Jablonecké Paseky,“ říká vedoucí oddělení správy veřejné zeleně Štěpánka Gaislerová.

Osadní výbor, který dal podnět k obnově území, se vyjadřuje také k podobě projektu. „Až vše doladíme s projektantkou i členy osadního výboru, může být projekt dokončený. Pak vybereme dodavatele a začneme s realizací. Tím, že se odstraní velké překážky v podobě tisů od chodníku směrem do parku, prostor se opticky zvětší, prosvětlí a bude opět vidět také zdejší památník,“ připomíná Gaislerová. Obnova parku by neměla překročit částku půl milionu korun, přičemž sto tisíc korun by mělo plynout z participativního rozpočtu.

Projekt Zlepšení strategického řízení a plánování udržitelného rozvoje v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Vytvořeno 22.3.2021 19:09:04 | přečteno 607x | Petr Vitvar
Štítky: ma21
 
load