Na magistrátě vznikne kancelář architektury města

, autor: Petr Vitvar

25.11.2022 - Jablonečtí radní schválili změnu organizační struktury magistrátu. Novinkou, která na úřadě dosud chyběla, je kancelář architektury města. Tu bude mít v gesci náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

„Kancelář architektury města doplní zkušený tým úředníků odboru investic o kreativní odborný pohled na podobu města,“ popisuje nové oddělení náměstek Chuchlík, který si od jeho vzniku slibuje vytvoření urbanistické a architektonické koncepce města, kvalitní přípravu zadání projektů i promyšlené drobné zásahy a zlepšení veřejného prostoru.

„Impulsem pro vytvoření takového pracoviště byla jak čtyřletá zkušenost s rozsahem práce jednoho externího městského architekta, tak příklad jiných měst, kde činnost obdobné kanceláře přinesla pozitivní výsledky“ dodává Jakub Chuchlík, jenž věří, že se díky kanceláři architektury města bude dařit příprava a organizace architektonických soutěží a že takto připravované projekty budou mít hladší a plynulejší realizaci. Díky kanceláři architektury by se mělo podařit standardizovat podobu městských povrchů nebo mobiliáře.

Už v prosinci chce magistrát vyhlásit výběrové řízení na dva referenty a vedoucího oddělení. „Vzděláním by to měli být architekti. Současný městský architekt by měl být součástí týmu zatím externě. Jedním z bodů funkční náplně nového oddělení bude také spolupráce s fakultou architektury Technické univerzity v Liberci,“ uzavírá náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

Jablonecký magistrát bude mít k datu 1. prosince celkem 337 zaměstnanců, přičemž 237 je pracovníků plnících úkoly úřadu a 100 vykonává veřejně prospěšné práce.

Vytvořeno 25.11.2022 10:45:43 | přečteno 368x | Petr Vitvar
Štítky: magistrát