Na dotační programy město počítá s téměř 6 miliony

, autor: Jiří Endler

20.12.2021 - Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje dotační programy, v rámci kterých lze žádat o finanční podporu od 17. ledna 2022, a to v oblasti sociální péče a zdravotnictví, výchovy a vzdělávání dětí a mládeže, kultury a volnočasových aktivit. Mezi žádosti rozdělí téměř 6 mil. korun.

„Na jednotlivé oblasti jsou v městském rozpočtu alokovány různé částky, předpokládaný celkový objem finančních prostředků je stejný jako v roce 2021, a to 5,7 mil. Kč. Mimo dotační tituly podpoří město 120 tis. Kč celoroční činnost Spolku rodičů a přátel dětí a školy při ZUŠ a 75 tis. korun je určených na podporu akcí Muzea skla a bižuterie pro veřejnost,“ připomíná David Mánek, náměstek pro oblast humanitní v Jablonci nad Nisou.

Na podporu kulturních akcí a jejich cyklů předpokládá odbor humanitní částku 825 tis. Kč, celoroční činnosti v kultuře podpoří částkou 1,46 mil. Kč. K podpoře aktivit sociální péče a zdravotnictví použije humanitní odbor 100 tis. Kč, dotace na celoroční sportovní činnost se budou rozdělovat z balíku 3,2 mil. Kč a na výchovu a vzdělávání je určených 120 tis. korun.

Žádosti se podávají na předepsaných formulářích, dostupných na webu města, podávat se mohou od 17. ledna nejpozději do 9. února 2022 do 17.00 hodin, a to buď osobně v informačním středisku jabloneckého magistrátu, poštou nebo datovou schránkou. Podrobnosti k podávání žádostí o dotace z jabloneckého rozpočtu jsou na webu města a v lednovém čísle Jabloneckého měsíčníku.

Dotační program na podporu aktivit v oblasti výchovy a vzdělávání

Dotační program na podporu aktivit v oblasti sociální péče a zdravotnictví

Dotační program na podporu akcí / cyklu akcí v oblasti kultury

Dotační program na podporu celoroční činnosti v oblasti kultury

Dotační program na podporu celoroční činnosti v oblasti sportu a tělovýchovy

Vytvořeno 20.12.2021 11:22:03 | přečteno 335x | Petr Vitvar
load