Na domy v památkové zóně přispěje město ze svého programu

, autor: archiv MMJN

22.01.2021 - Loni v únoru schválili zastupitelé Program obnovy městské památkové zóny pro rok 2020 a v květnu schválili jeho úpravu. Žádosti přijímalo oddělení dotací do konce října 2020. Včera zastupitelé schválili přidělení dotací tří projektům, jejichž realizace musí být hotová do konce letošního října. Město vyplatí z milionové alokace celkem necelých 340 tisíc korun.

„Dotace ve výši necelých 86 tis. korun je určená na výměnu šesti oken a balkonových dveří za nová u domu v Podhorské ulici. Celkové náklady na nová okna a dveře se rovnají částce 172 tis. korun. Druhým projektem je nová fasáda východní stěny domu v ulici Jugoslávská za více jak 202 tis. korun, přičemž město z programu přidělilo dotaci 101 tis. korun. A posledním projektem je obnova fasády, oken a výkladců ze strany Mírového náměstí za 318 tis. korun. Na tento projekt je určená dotace z městského programu v maximální výši 150 tis. korun,“ říká náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček.

Program obnovy městské památkové zóny podporuje opravy objektů v městské památkové zóně, které nejsou kulturní památkou, proto na ně nelze žádat o dotace z Ministerstva kultury. V městském rozpočtu byl na program alokován jeden milion korun, přičemž žádat bylo možné o 50% dotaci, maximálně však 150 tis. Kč na jeden objekt. Neinvestiční dotace je na úhradu nákladů k zachování a obnově autentických prvků a konstrukcí - na opravu střechy, výměnu oken, obnovu fasády.

Vytvořeno 22.1.2021 14:01:42 | přečteno 347x | Petr Vitvar
Štítky: opravy a rekonstrukce , dotace