Muž, který má rád pořádek

, autor: archiv MP

05.04.2023 - Střípky z městské policie

„Jen si po sobě uklidím a hned jsem pryč,“ ujišťoval muž, kterého zastihl ve sklepě domu ve Smetanově ulici zaměstnanec technických služeb, jež objekt vlastní. Nocležník nevyužíval sklepního pohostinství poprvé, jak zjistili přivolaní strážníci. Dotyčný má ke sklepu nostalgický vztah, neboť dříve krátce pro technické služby pracoval, prostor zná a rád se do něj vrací. Zvláště když teploty venku padnou pod bod mrazu. Zdůraznil, že nikdy neodejde, aniž by po sobě neuklidil. Ačkoliv sklepení udržoval v pořádku, musel strážníkům slíbit, že se už nikdy nevrátí. 

Psí tuláci

Když žena ze Sněhové ulice jako obvykle venčila svého psa, přidal se k nim další čtyřnohý kamarád a pokračoval s nimi až domů. Jenže dotyčná netušila, co si s novým přírůstkem počít, a tak se rozhodla požádat o řešení městské strážníky. Ti díky čipu zjistili skutečného majitele psího tuláka a zavolali mu, aby si psa odvezl.

V jiné části Jablonce se na zahradě objevil zmatený vlčák. Majitelka zahrady si nebyla jistá, zda pes patří sousedům, proto zavolala městskou policii. Zvíře opravdu patřilo k sousedům. Protože bylo staré a už špatně vidělo, na zahradu k ženě přepadlo ze zídky rozdělující pozemky. 

Vražedná květena

Pár minut po poledni se rozezněl telefon na dispečinku městské policie. Na číslo 156 kdosi oznamoval, že v Jiráskově ulici se pohybuje muž se střelnou zbraní v ruce. Strážníci reagovali okamžitě, když však dojeli do Jiráskovy ulice, čekalo je překvapení. Údajně ozbrojený a nebezpečný gangster se ukázal jako mírumilovný muž, který spěchal na schůzku s květinou v ruce. A protože bylo poměrně chladno, měl kytici zabalenou v papíře, což oznamovateli za záclonu zřejmě připomnělo zbraň. Možná by příště neměl sledovat tolik kriminálních seriálů.

Jeden proti všem

„Prosím vás, rychle přijeďte, oni tam do někoho kopou, ještě mu ublíží,“ volala na linku 156 vzrušená žena. Místem konfliktu byla konečná tramvaje v Jablonci nad Nisou, kde parta mladíků zpracovávala ležícího parťáka. Od sebe je odtrhly hlídky policie státní a městské, které se tu setkaly. Oznamovatelů totiž bylo víc. Mladíci se prý začali hádat a nevybíravě titulovat už během cesty z Liberce. Slova na konečné stanici přešla v činy, kdy se celá parta pustila do jednoho ze svého středu kopanci.  O řešení se postarala Policie ČR, která všechny převezla na služebnu. 

Strážníci vzdělávají mladou generaci

Třináct preventivních přednášek, jejichž tématem byla městská policie, městský dohlížecí a kamerový systém (MKDS), tabákový zákon a BESIP, provedl preventista MP Jablonec nad Nisou Miloslav Lejsek. Přednášky byly určené středním školám a učilištím a vyslechlo je celkem 365 studentů. Městská policie na nich spolupracovala s Týmem silniční bezpečnosti Liberec.

Vytvořeno 5.4.2023 19:26:26 | přečteno 356x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load