Modernizovaný kamerový systém vyhledává osoby nebo auta

15.11.2022 - Třináct statických analogových kamer letos vyměnila Městská policie Jablonec nad Nisou za digitální. Pokračuje tak modernizace Městského kamerového dohlížecího systému (MKDS), který se v Jablonci nad Nisou buduje od roku 2000.

Projekt je zcela financovaný dotací z programu prevence na místní úrovni Ministerstva vnitra, která přesáhla půl milionu korun.

„V modernizaci MKDS je zvláště podstatná změna ovládacího softwaru za platformu Wisenet Wave. Ta umožňuje provádět inteligentní analýzy obrazu, jako je například detekce vniknutí, detekce zanechaných nebo zmizelých objektů, počítání osob a vozidel, atributy vyhledávání objektů, jako jsou osoby nebo vozidla podle barev apod.,“ vysvětluje Michal Švarc, ředitel jablonecké MP s tím, že tyto změny umožní operátorům MKDS snadno vyhledávat i ve velkém množství jednotlivých kamer potřebné záznamy podle požadovaných vlastností.

„Jde o jednu z největších změn v celém systému MKDS od jeho zavedení. Nový systém tak splňuje nejnáročnější požadavky na zpracovávání kamerových záznamů a do budoucna umožňuje připojení i dalších kamerových systémů potřebných pro práci městské policie a Policie ČR,“ uzavírá Švarc.

Vytvořeno 15.11.2022 13:30:05 | přečteno 322x | Petr Vitvar
load