Mobilní průvodce Jabloncem získal stříbrnou!

, autor: Kultura Jablonec, p. o.

25.10.2021 - V projektu Zachraňme turismus – Poznejme Českou republiku na podporu bezpečného cestovního ruchu v době pandemie koronaviru uspěl i Jablonec nad Nisou. S využitím aplikace SmartGuide, která vytváří multimediální průvodce pro chytré telefony, pro turisty připravil trasu Jablonec za hodinku. Zájem uživatelů pak našemu městu vynesl v celkovém hodnocení skvělé 2. místo a finanční ohodnocení 30 tisíc korun!

Díky zapojení Jablonce do aplikace SmartGuide poznávají návštěvníci centrum města, jeho historii a nejzajímavější památky. Průvodcem je jim jejich vlastní mobilní telefon. „Po stažení aplikace se vám automaticky nabídnou místa v okolí nebo si můžete místo sami zvolit. Pak už stačí si pustit zvuk a poslechnout si zajímavé povídání o jejich historii. Aplikace vám nabídne i trasu a informace zpracované jako text. Je to pohodlné, levné a dostupné 24 hodin denně,” přibližuje fungování mobilního průvodce Regina Fučíková z jabloneckého turistického infocentra.

Za pozornost tento virtuální společník určitě stojí, kvalitu ocenili sami uživatelé během soutěže, která probíhala od 1. 8. 2020 do 15. 9. 2021. Na základě vyhodnocení míry popularity obsahu měřené celkovým časem stráveným uživateli aplikace v České republice po dobu trvání soutěže získal Jablonec pomyslnou stříbrnou medaili. Finanční odměnu ve výši 30 tisíc korun by turistické infocentrum chtělo využít k rozšíření průvodce o jazykovou mutaci. Soutěž byla vyhlášena ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Další informace

Vytvořeno 25.10.2021 9:22:39 | přečteno 135x | Petr Vitvar
Štítky: turistika