Ministr Hamáček udělil výjimku pro obyvatele jablonecké Proseče a libereckých Vratislavic

, autor: Petr Vitvar

05.03.2021 - Místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček udělil v pátek 5. března výjimku z nařízení o omezeném pohybu osob přes hranice okresu jabloneckého a libereckého. Výjimka se týká osob s trvalým bydlištěm v městské části Liberec-Vratislavice nad Nisou a v městské části Jablonec nad Nisou-Proseč nad Nisou.

Udělená výjimka umožňuje osobám s místem trvalého pobytu nebo bydlištěm na území městské části Liberec-Vratislavice nad Nisou spadající do okresu Liberec vstup, pohyb a pobyt v okrese Jablonec nad Nisou za účelem nákupu zboží a služeb a osobám s místem trvalého pobytu nebo bydlištěm na území městské části Jablonec nad Nisou-Proseč nad Nisou spadající do okresu Jablonec nad Nisou umožňuje vstup, pohyb a pobyt v okrese Liberec za účelem nákupu zboží a služeb, říká se v rozhodnutí ministerstva vnitra.

Žádost o udělení výjimky zaslal jablonecký primátor Jiří Čeřovský v úterý 2. března, jen o den později požádal o výjimku z omezení pohybu a pobytu liberecký primátor Jaroslav Zámečník. „Hranice mezi okresy Liberec a Jablonec nad Nisou vede zastavěným územím městských částí Liberec-Vratislavice nad Nisou a Jablonec nad Nisou-Proseč nad Nisou. Vzhledem ke složitosti průběhu okresní hranice nelze v tomto území opatření o omezení pohybu osob mezi okresy v této lokalitě efektivně uplatňovat. Pro občany těchto městských částí je problematické či zcela nemožné naplnit své základní potřeby, využívat veřejnou dopravu apod. v rámci hranic svého okresu,“ zdůvodnil jablonecký primátor Čeřovský žádost zaslanou na ministerstvo.

Vytvořeno 5.3.2021 20:52:48 | přečteno 1305x | Petr Vitvar
load