Milovníci sauny se mohou opět ochladit v bazénku

17.02.2023 - Od pondělí 20. února mohou návštěvníci sauny v Městském bazénu v Jablonci nad Nisou opět využívat ochlazovací bazének. Vedení SPORTU Jablonec, s. r. o. odstranilo problém, který trápil návštěvníky městského zařízení několik let.

Ochlazovací bazének v sauně, která je součástí plaveckého bazénu, byl od roku 2020 uzavřený. „Každý, kdo prochází saunovým rituálem, ví, že proces ochlazení je nenahraditelnou součástí. Doposud byly v sauně pro tento účel pouze dvě ochlazovací sprchy, které bazének nedokázaly plnohodnotně nahradit,“ říká náměstek primátora pro správu majetku Petr Roubíček s tím, že bylo třeba opravit vanu bazénku a odtokových kanálků tak, aby se maximálně eliminoval průsak vody do prostor pod saunou.

„Je dobře, že se podařilo rychle a levně bazének opět zprovoznit i s ohledem na nedávný požár sauny v areálu Atletické haly na Střelnici, kde na se pracuje na odstranění škod,“ kvituje rychlé zprovoznění bazénku jednatel společnosti SPORT Jablonec, s.r.o., Štěpán Matek.

Další výraznou změnou v městském bazénu je rozšíření ranního plavání od 6 do 8 hodin, a to i ve středu a v pátek. Občané si tak mohou ráno zaplavat každý pracovní den, vyjma pondělí, kdy je sanitární den. „Vyslyšeli jsme poptávku návštěvníků po této službě a zavedli ji v rozsahu od úterý do pátku tak, jak bylo ostatně v minulosti zvykem. Nově chceme zavést větší organizaci plavání vzhledem k využití bazénové plochy,“ zmiňuje další plány jednatel.

Vytvořeno 17.2.2023 15:08:34 | přečteno 319x | Petr Vitvar
load