Městské portfolio zaznamenalo čtyřprocentní zisk

, autor: Petr Vitvar

18.12.2020 - Strukturu portfolia města Jablonec nad Nisou na konci září tvořily z cca 97 % dluhopisy a ze 3 % instrumenty peněžního trhu. V současné době město preferuje krátkodobou splatnost instrumentů. Na delší splatnost jsou uložené prostředky pro Nadaci nemocnice Jablonec nad Nisou.

„Na konci září stav portfolia představoval částku 82 mil. korun. Jeho výnosnost za tři čtvrtiny roku 2020 odpovídá částce 1,2 mil. korun,“ konstatuje ekonomický náměstek Milan Kouřil.

První čtvrtletí od března ovlivnila koronavirová pandemie. „Tehdy se hodnota portfolia snížila o 1,1 mil. korun. Ve druhém čtvrtletí jsme již zaznamenali nárůst. V červenci a srpnu také, v září ale opět pokles. Aktuálně v procentním vyjádření se jedná celkem o zisk 4,03 % za tři čtvrtiny roku,“ dodává Kouřil.

Vytvořeno 18.12.2020 15:02:01 | přečteno 202x | Petr Vitvar
Štítky: rozpočet , finance