Městská policie získala dotace na tři projekty

27.06.2022 - Jablonecká městská policie byla úspěšná s žádostmi o dotace. V programu Prevence kriminality na místní úrovni Ministerstva vnitra ČR uspěla hned se dvěma projekty a získala dotace v souhrnné výši téměř 1,2 mil. korun.

Na projekt Asistent prevence kriminality žádala MP Jablonec nad Nisou o dotaci na podporu tří asistentů prevence kriminality ve výši 876 tis. Kč. „Vzhledem k úsporám nám byla schválená podpora pouze na dva asistenty, takže máme přiznanou dotaci cca 610 tis.,“ tvrdí manažer prevence kriminality Tomáš Svačina.

Druhým projektem byly Inteligentní analýzy MKDS II etapa, konkrétně změna řídící platformy Městského kamerového a dohlížecího systému (MKDS) a zavedení modulu inteligentních videoanalýz. „S tím souvisí výměna několika zastaralých kamer za nové, které budou umět s videoanalýzami pracovat. Žádali jsme o dotaci 543 tis. Kč, kterou jsme získali, celkové náklady projektu jsou stanovené na částku 790 tis. korun,“ dodává Svačina s tím, že jablonečtí strážníci obdrželi také dotaci KÚLK na provoz dětského dopravního hřiště, a sice 85 tis. Kč.

Vytvořeno 27.6.2022 13:44:02 | přečteno 159x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie , dotace