Městská policie se uchází o dotace přesahující milion korun

, autor: archiv MP

18.03.2022 - Jablonecká městská policie (MP) se uchází o vypsané dotační tituly z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra hned na dva projekty – asistent prevence kriminality a na II. etapu inteligentní analýzy v rámci městského kamerového systému. Pokud bude MP v žádostech úspěšná, mohla by získat více jak 1,4 mil. korun.

Asistent prevence kriminality

Asistenti prevence kriminality pracují při městské policii od roku 2015, v minulosti projekt asistentů získával opakovaně podporu dotací Ministerstva vnitra. V současné době má jablonecká MP tři asistenty. „Protože se projekt asistentů prevence kriminality v Jablonci nad Nisou osvědčil, stalo se jeho financování pro rok 2022 součástí rozpočtu městské policie. Považujeme za důležité, aby asistenti u městské policie pracovali i nezávisle na dotaci,“ říká jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

V případě, že by městská policie byla s projektem úspěšná, pak se částka rozpočtovaná na asistenty prevence kriminality vrátí do rozpočtové rezervy města. Celkové náklady projektu jsou odhadnuté na 1,1 mil. korun, dotace je 876 tis. Kč, podíl města odpovídá 20 %, tj. 219 tis. korun.

MKDS – inteligentní analýzy II. etapa

Cílem projektu je rozšíření a doplnění řídící platformy kamerového systému o moduly inteligentních video analýz a výměny části zastaralého hardwaru. „Softwarový modul video analýz pro současných 63 video kanálů bude pak možné rozšířit až na 128 kanálů,“ přibližuje projekt primátor Čeřovský s tím, že poté bude možné provádět jakoukoliv následující analýzu – detekce vniknutí, kontrolu směru, sběr obličejů, detekce zanechaných nebo zmizelých objektů, heatmapy aktivity, detekce front, počítání osob, atributy vyhledávání objektů jako jsou osoby, vozidla a jejich barvy.

„Operátoři budou pak moci využít funkci AI Video Search ke snadnému vyhledávání konkrétních událostí ve videu určením charakteristických atributů objektů. Realizací projektu se vymění hardwarové prostředky kamerového bodu za prvky plně kompatibilní s novým analytickým modulem. Celkem se jedná o 13 kamer a jeden mobilní kamerový bod s AI Inteligencí a přenosem LTE tak, že video analýzy bude zpracovávat přímo kamerový bod,“ dodává Tomáš Svačina, preventista Městské policie Jablonec nad Nisou.

Odhad nákladů projektu je 788 tis. Kč, dotace činí 544 tis. Kč, případná 31% spoluúčast města je 244 tis. korun.

Vytvořeno 18.3.2022 13:19:59 | přečteno 183x | Petr Vitvar
load