Městská policie na Dni mladých zdravotníků

, autor: archiv MP

09.05.2022 - Již tradicí se stala spolupráce Českého červeného kříže a jablonecké městské policie při pořádání zdravotní soutěže pro mladé zdravotníky. Letošní Den mladých zdravotníků se konal v areálu HZS ve Mšeně. Do přípravy programu pro téměř 70 účastníků se kromě strážníků zapojila také Policie ČR a dobrovolní hasiči.

Pro zdravotnické týmy složené ze žáků základních škol byl připraven vědomostní kvíz z oblasti dopravy a dopravního značení. Odměnou pak byl pro všechny soutěžící reflexní nebo reklamní pásek MP.

„Městská policie ve své činnosti spolupracuje nejen s orgány města, ale především také s dalšími subjekty. S Oblastním spolkem Českého červeného kříže se potkáváme a spolupracujeme na několika akcích během roku – např. Den IZS, zdravotní soutěž Helpík, Den mladých zdravotníků, Den zdravotně postižených,“ sdělil Miloslav Lejsek, referent prevence kriminality jablonecké městské policie a dodal, že pracovnice ČČK na oplátku pro městskou policii ochotně zajišťují zdravotní dohled nad sportovními akcemi, školení v oblasti první pomoci apod. „Ten letošní ročník byl organizačně velmi dobře připraven a po domluvě s ředitelkou Oblastního spolku ČČK Lenkou Maňákovou se velice rádi zúčastníme této akce i v příštím roce,“ řekl na závěr Lejsek.

Vytvořeno 9.5.2022 9:27:58 | přečteno 86x | Petr Vitvar