Město zve k diskuzi o sídlišti Na Vršku

, autor: Petr Vitvar

31.05.2022 - Pocit nebezpečí, nedostatek parkování, nevlídné prostředí pro děti a nepříjemné místo k bydlení. Tak charakterizují obyvatelé jabloneckého sídliště Na Vršku své bydliště. Jejich stížnosti a volání po řešení jejich problémů vyvolaly veřejnou diskuzi s městem. Ta je naplánovaná na čtvrtek 9. června od 17 hodin v místní restauraci Sportovka.

„Nechceme zavírat oči před problémy, se kterými se obyvatelé sídliště Na Vršku potýkají. Uvědomujeme si, že zde žije mnoho osob sociálně znevýhodněných, závislých a nepřizpůsobivých. Občané si tu stěžují na přepadávání a vyhrožování, bojí se o své děti. Proto žádají město, aby tyto problémy řešilo,“ konstatuje David Mánek, náměstek pro oblast humanitní a sociální statutárního města Jablonec nad Nisou.

Město si uvědomuje, že v této lokalitě chybí sociální služby i častý dohled ze strany městské policie. Městský architekt soudí, že jedním z příčin problému může být nevyhovující podoba architektury veřejných budov. „Je zde mnoho zastíněných míst, hodně zábran, chybí místo pro volnočasové aktivity. Obecně největším problémem všech sídlišť je nedostatek parkovacích míst,“ říká David Pavlišta, jablonecký městský architekt.

„Pokud vás zajímá prostředí, ve kterém žijete, pokud se chcete zapojit do změn, jež by mohly pomoc k většímu pocitu bezpečí a zvýšit komfort vašeho bydlení, pak určitě přijďte 9. 6. v 17 hodin do restaurace Sportovka. My tam budeme a čekáme na vaše reakce. Nechceme něco měnit bez vás, protože vy znáte nejlépe místo, kde žijete,“ zve obyvatele sídliště Na Vršku náměstek Mánek.

Vytvořeno 31.5.2022 10:44:21 | přečteno 897x | Petr Vitvar
load