Město zajistilo očkování seniorů 3. dávkou ve svých domech

, autor: Petr Vitvar

01.11.2021 - Statutární město Jablonec nad Nisou připravilo hromadné proočkování 3. dávkou vakcíny pro obyvatele jabloneckých domů s byty zvláštního určení. Očkovat se bude 3. a 5. listopadu.

„Stejně jako v případě 1. a 2. dávky jsme zajistili hromadné očkování obyvatel našich domů s byty zvláštního určení. Liberecký kraj nám poskytl vakcínu Moderny pro třetí dávku a my jsme se znovu domluvili s MUDr. Veronikou Kaššovicovou, která seniory proočkuje,“ říká náměstek primátora pro oblast sociální David Mánek.

Očkovat se bude ve středu 3. listopadu od 8 do 11.30 v domě v Palackého ulici, odpoledne mezi 12.30 až 13 hodinou pak v domě v ulici Boženy Němcové. V pátek 5. listopadu přejede celý tým s vakcínou do domu v Novoveské ulici, kde bude místním aplikovat 3. dávku od 8.30 do 10.15 hodin.

Očkování v nemocnici a telefonní linka pomoci

Obyvatelé z domů s byty zvláštního určení se nemusí sami registrovat. Všichni ostatní, kdo mají zájem o aplikaci posilující dávky, se však registrovat musí. „Protože ne všichni vědí, jak se registrovat, otevřela Kultura Jablonec znovu telefonní linku pomoci s registrací – telefonní číslo 774 225 529 je v provozu každý všední den od 8 do 15 hodin, mimo tuto dobu je v provozu záznamník, kde volající na sebe nechá kontakt,“ doplňuje ředitel městské společnosti Kultura Jablonec Petr Vobořil.

Po registraci se pak mohou nechat očkovat v jabloneckém očkovacím centru, které se nyní nalézá v nemocnici v prostorách bývalého ARO v přízemí pavilonu B, vchod cca 30 metrů vlevo od toho hlavního. „Jako třetí posilující dávku aplikujeme výhradně vakcínu Pfizer/Biontech, jejíž kombinace s jinými vakcínami, které byly použity jako první a druhá dávka, je možná a doporučená jak Ministerstvem zdravotnictví ČR, tak odbornou vakcinologickou společností,“ konstatuje ředitel Nemocnice Jablonec Vít Němeček s tím, že v této chvíli je v nemocnici pět pozitivních pacientů.

„Plánovaná péče není zatím omezena, zavedli jsme nezbytná opatření jako je zákaz návštěv s danými výjimkami,“ dodává Němeček. Podle ředitelových slov zájem o očkování vykazuje značný nárůst – v minulém týdnu to bylo 415 klientů. „Preferujeme samozřejmě první dávky, u těch třetích je čekací doba asi týden. Naopak o antigenní testování po zavedení povinné platby zájem poklesl,“ konstatuje Vít Němeček s tím, že v jablonecké nemocnici se očkuje vždy ve středu a v pátek.

Odběrová místa na testy

Odběrové místo pro testy je v barevné provozní budově nemocnice, na kraji areálu při vjezdu z ulice 28. října a testuje se pouze na základě objednávky. V Jablonci jsou ještě dvě další testovací místa: jedno je na Střelnici, druhé se nachází na Horním náměstí v blízkosti střední a vyšší uměleckoprůmyslové školy.

Další informace

Vytvořeno 1.11.2021 17:17:28 | přečteno 284x | Petr Vitvar
load