Město zadalo úklid pozemku Slunečních lázní

, autor: archiv MMJN

26.08.2022 - V pondělí 29. srpna začne odborná firma s likvidací pozůstatků požáru Slunečních lázní u jablonecké přehrady. Sanace pozemku potrvá dle smlouvy do 16. září, pracovat se bude denně kromě neděle. Na cestě od sauny k areálu Slunečních lázní se bude v těchto dnech pohybovat těžká technika.

V pondělí 29. srpna začne firma MIBAG sanace, spol. s. r. o., demolovat zbytky objektu a vyklízet pozemek Slunečních lázní po požáru. „Firma odklidí staticky narušené konstrukce budovy, odpad roztřídí a odveze k likvidaci, celý pozemek nakonec uklidí,“ popisuje vedoucí technického odboru Pavel Kozák s tím, že sanace areálu vyjde na 1,1 mil. korun včetně DPH.

Úklid pozemku potrvá dle smlouvy do 16. září, pracovat se bude denně včetně sobot v čase 7.30-18.30 hodin. „Těžká technika se bude pohybovat po cestě od sauny směrem k lázním, cesta po obvodu území bude přístupná. Po dobu prací je vstup na požářiště zakázaný!“ upozorňuje Kozák. Až firma předá uklizený pozemek zpět, rozhodne rada města o jeho dalším určení.

Jablonečtí radní také projednali prominutí nájemného za Sluneční lázně. „Rozhodnutím rady města bude nájemné prominuté na období, kdy bude probíhat likvidace následků požáru, a proto jej nájemci nebudou moci užívat,“ upřesňuje Kateřina Tuláčková, vedoucí odboru ekonomiky jabloneckého magistrátu.

Sluneční lázně u jablonecké přehrady shořely ve středu 17. srpna v časných ranních hodinách. Na hašení objektu se kromě členů Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje podíleli také jablonečtí dobrovolní hasiči. Hrubý odhad škod se pohybuje v řádech milionů korun.

Vytvořeno 26.8.2022 11:19:00 | přečteno 834x | Jana Fričová