Město vyrovná další spoluvlastnické podíly

, autor: archiv MMJN

22.04.2022 - Statutární město Jablonec nad Nisou dále řeší s bytovými družstvy spoluvlastnictví domů, bytových a nebytových jednotek a pozemků. Na dubnovém zasedání zastupitelé rozhodli darovat 51% spoluvlastnické podíly na nemovitostech ve Mšeně, v centru Jablonce a na Vrkoslavicích.

„Tentokrát jsme vyřešili spoluvlastnictví se dvěma bytovými družstvy, a to SBD Pozemní stavby Liberec a SBD LIAZ. Předmětem převodu byl podíl na 12 bytech v ulici Boženy Němcové a 12 bytech v ulici Žitná, spoluvlastnický podíl na domech včetně pozemků v ulici Horská, Lesní a na vrkoslavickém objektu v ulici Kolmá,“ vysvětluje náměstek pro ekonomiku a majetek Milan Kouřil.

S družstvy město uzavřelo smlouvy o sdružení financí na výstavbu bytů z finančních zdrojů Státního fondu rozvoje bydlení, podle kterých po 20 letech budou spoluvlastnické podíly města převedené na bytová družstva. „Na základě rozhodnutí zastupitelů město podíly daruje a poté očekává, že bytová družstva byty a případné podíly na parcelách převedou na své členy,“ dodává Kouřil.

Jablonec řeší problematiku spoluvlastnictví na věcech nemovitých (domech, bytových a nebytových jednotkách a pozemcích) s bytovými družstvy průběžně. „Jako první se řešilo a v současné době již dořešilo spoluvlastnictví města a Bytového družstva HORNÍ PROSEČ. Na město bylo převedených 12 bytů zvláštního určení, 281 bytů a čtyři garáže se postupně převádějí do vlastnictví členů bytového družstva. Do začátku dubna obdrželo majetkoprávní oddělení 149 žádostí o koupi bytu (garáže), přičemž ve stejném období bylo vlastnické právo převedené ke 111 jednotkám. Zbývající žádosti jsou rozpracované,“ vypočítává Libuše Pavízová, vedoucí oddělení majetkoprávního jabloneckého magistrátu.

Poslední spoluvlastnický podíl zbývá městu dořešit s Bytovým družstvem NISA v domě v ulici F. L. Čelakovského. Ten byl zkolaudovaný v roce 2003, proto vypořádání po 20 letech nastane příští rok.

Vytvořeno 22.4.2022 12:00:01 | přečteno 230x | Petr Vitvar
load