Město postupně opravuje kontejnerová stání

, autor: Jiří Endler

25.03.2022 - Jablonec nad Nisou aktuálně zahájil 1. etapu oprav kontejnerových stání. Konkrétně se jedná o stanoviště tříděného i směsného odpadu v ulicích Mšenská, Polní, Josefa Hory a Mládí. Realizace si vyžádá 1,2 milionu korun z městské kasy.

Ve všech případech byl technický stav přístřešků za hranicí životnosti, město tudíž přistoupilo k jejich demontáži, popřípadě demolici. „Stání budou vyrobená z lehké ocelové konstrukce, v jejich místě dojde k položení nového asfaltového povrchu. Jedná se o podobný typ, jako jsou již relativně nové přístřešky například v ulici Josefa Hory. Kóje pro směsný komunální odpad budou opatřené vrátky s možností uzamykání,“ přibližuje podobu nově budovaných stání náměstek primátora pro ekonomiku a správu majetku Milan Kouřil.

Konkrétně se jedná ve Mšenské ulici o místo naproti domu č. 26, v Polní vedle domu č. 54, v Josefa Hory naproti domu č. 7 a v Mládí naproti domu Palackého 40. „Tuto první etapu plánujeme dokončit nejpozději v průběhu května, vše pochopitelně v závislosti na počasí,“ doplňuje Lukáš Krámský z oddělení správy místního hospodářství MMJN.

Město má v souvislosti s opravami kontejnerových stání naplánované ještě i další dvě etapy. Druhá z nich obnáší výměnu střešní konstrukce s montáží uzamykatelné brány v ulici I. Olbrachta 21 a dvě demontáže stávajících stání se stavbou nových v ulici Průmyslové naproti domům Jizerská 6 a 8. Třetí bude zahrnovat výměny čtyř střešních konstrukcí v ulici Na Výšině 15, 17, 24 a na křižovatce s Pasířskou ulicí společně s demolicí a stavbou dvou nových stání v Mozartově ulici u domů 12 a 20. Tyto další plánované práce by měly město vyjít zhruba na další 2 miliony korun.

Vytvořeno 25.3.2022 9:32:34 | přečteno 1082x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí
 
load