Materiální sbírka v jabloneckém Eurocentru

, autor: archiv MMJN

07.03.2022 - Statutární město Jablonec nad Nisou pořádá materiální sbírku ve prospěch uprchlíků z Ukrajiny. Pomoc je možné přinášet do výstavního pavilonu jabloneckého Eurocentra od úterý 8. do pátku 11. března vždy v odpoledních hodinách.

V sále výstavního pavilonu jabloneckého Eurocentra (Jiráskova 4520/1) bude statutární město shromažďovat materiální pomoc pro ukrajinské uprchlíky. „Sbíráme věci, které jsou pro uprchlíky momentálně nejpotřebnější. Prosíme všechny, kdo chtějí pomoci, aby nenosili nic mimo seznam. Pomoc je možné odevzdávat od úterý vždy v čase 15-19 hodin,“ říká Petr Bartoň z oddělení krizového řízení jabloneckého magistrátu, který má sbírku na starosti.

Do Eurocentra mohou lidé přinášet spací pytle, karimatky, teplé přikrývky, termodeky, teplé prádlo a obuv, čepice, rukavice, výrobky osobní hygieny (toaletní papír, vložky, dětské pleny, zubní pasty a kartáčky), dětskou výživu (sušené mléko, přesnídávky), trvanlivé potraviny (konzervy).

„Prosíme veřejnost, aby věci přinášela zabalené vždy podle druhu nejlépe ve strečové fólii, pokud nebudou nové, pak čistě vyprané,“ žádá Bartoň. Pokud nebude někomu vyhrazený čas vyhovovat, je možné se domluvit na jiném na telefonním čísle 724 178 304.

Vytvořeno 7.3.2022 13:17:33 | přečteno 713x | Petr Vitvar
load