Kvůli větru Jablonec dnes zavře část náměstí

, autor: Petr Vitvar

04.12.2020 - Dnes se částečně uzavře jablonecké Mírové náměstí, protože meteorologové předpovídají na víkend silný vítr. Preventivní opatření je kvůli vánočnímu stromu. Silný vítr způsobuje v centru víry, který může strom zlomit.

Náměstí bude uzavřené páskami. „Je třeba zajistit bezpečnost občanů, aby je nezranil strom, který by za silného větru mohl spadnout,“ říká ekonomický náměstek Milan Kouřil.

Meteorologové očekávají o víkendu silný vítr o rychlosti 20-30 m/s. „Při takto silném větru již v minulosti vánoční strom dvakrát spadl. Proto při podobné předpovědi náměstí z bezpečnostních důvodů uzavíráme,“ konstatuje jednatel Technických služeb Jablonec, s.r.o., Milan Nožička, který vysvětluje: „Při silném větru vznikají v centru města víry, které mohou způsobit zlomení stromu v místě kotvení.“

Vytvořeno 4.12.2020 14:04:14 | přečteno 548x | Petr Vitvar
Štítky: bezpečnost